Czym jest Macrolane?

Macrolane otwiera świat nowych możliwości w bezpiecznym kształtowaniu sylwetki. To pierwszy produkt na bazie kwasu hialuronowego, który może być wstrzykiwany w dużych objętościach. Macrolane tworzy nową klasę produktów pozwalającą odtworzyć lub nadać ciału pożądane kształty. Dodatkową zaletą zabiegu jest natychmiastowy rezultat połączony z długo utrzymującymi się efektami.

Linia produktów Macrolane może być stosowana w obszarach ciałach, które wymagają przywrócenia właściwego kształtu w delikatny, naturalny sposób. Macrolane jest dostępny w dwóch postaciach: Macrolane VRF20 i Macrolane VRF30 (VRF - Volume Restoration Factor - czynnik przywrócenia objętości). Macrolane VRF30 posiada większą zdolność unoszenia i dedykowany jest do obszarów ciała posiadających odpowiednie pokrycie tkankowe. Macrolane VRF20 posiada mniejszą zdolność unoszenia i przeznaczony jest do stosowania w obszarach ciała, w których pokrycie tkankowe jest znacznie mniejsze. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz omówi indywidualne potrzeby terapeutyczne.


Korzyści z zastosowania Macrolane

Badania wykazały, że istnieje znaczna liczba kobiet, która chciałaby dopasować kształt swojego ciała w sposób naturalny, niepermanentny, a który jednocześnie nie obejmowałby stosowania implantów lub tkanki tłuszczowej i nie wymagałby wykonania znaczącego zabiegu chirurgicznego. Wiele kobiet obawia się powstających blizn oraz poddaniu się znieczuleniu ogólnemu. W przypadku preparatu Macrolane, procedura jest krótka i wymaga podania wyłącznie znieczulenia miejscowego. Do minimum ograniczony jest okres wyłączenia z pracy oraz życia codziennego.


Terapia Macrolane

Macrolane - pierwsza terapia kształtująca ciało, wykorzystująca kwas hialuronowy technologii NASHA. Macrolane VRF30 jest przeznaczony do stosowania w obszarach ciała, charakteryzujących się odpowiednim pokryciem tkankowym, umożliwiającym podanie preparatu w postaci głębokiego zastrzyku podskórnego lub nadokostnowego. Macrolane VRF20 jest przeznaczony do stosowania w obszarach ciała o niewielkim pokryciu tkankowym, umożliwiającym wykonanie zastrzyku podskórnego. Macrolane VRF20 i Macrolane VRF30 można stosować w terapii łączonej, w celu osiągnięcia optymalnego efektu estetycznego. Zabiegi z wykorzystaniem Macrolane są wykonywane w warunkach znieczulenia miejscowego.


Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania dotyczące Macrolane

1. Co to jest Macrolane?
Macrolane tworzy nową klasę produktów kształtujących sylwetkę, które pozwalają odtworzyć lub nadać ciału pożądane kształty. Macrolane to pierwszy produkt na bazie kwasu hialuronowego, który może być wstrzykiwany w dużych objętościach. Dodatkową zaletą zabiegu jest natychmiastowy rezultat połączony z długo utrzymującymi się efektami.

2. Co to jest NASHA?
Podobnie jak linia produktów Restylane, Macrolane jest żelem kwasu hialuronowego, opartym na całkowicie bezpiecznej, opatentowanej technologii NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid - stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego) wykorzystanej już w ponad 10 000 000 zabiegów. Bezpieczeństwo technologii NASHA zostało klinicznie udowodnione i udokumentowane podczas zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez ostatnie 11 lat. Unikalną cecha tej technologii jest proces stabilizacji, minimalnie modyfikujący łańcuchy kwasu hialuronowego. Daje to w konsekwencji jedyny produkt stabilizowany, różniący się od naturalnego kwasu hialuronowego poniżej 1%. Preparaty oparte na technologii NASHA, podobnie jak naturalny kwas hialuronowy, są biokompatybilne. Kwas hialuronowy używany do produkcji Restylane i Macrolane jest pochodzenia niezwierzęcego i jest otrzymywany jest w procesie biofermentacji bakterii Streptococcus. W związku z tym, ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych jest praktycznie wyeliminowane. Stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego (NASHA) jest produkowany wyłącznie przez firmę Q-MED.

3. Jakie są korzyści ze stosowania preparatu Macrolane dla pacjentek?
Badania wykazały, że istnieje znaczna liczba kobiet, która chciałaby dopasować kształt swojego ciała w sposób naturalny, niepermanentny, a który jednocześnie nie obejmowałby stosowania implantów lub tkanki tłuszczowej i nie wymagałby wykonania znaczącego zabiegu chirurgicznego. Wiele kobiet obawia się powstających blizn oraz poddaniu się znieczuleniu ogólnemu. W przypadku preparatu Macrolane, procedura jest krótka i wymaga podania wyłącznie miejscowego znieczulenia. Do minimum ograniczony jest okres wyłączenia z pracy oraz życia codziennego.


4. Jakie są wskazania do terapii Macrolane?

Preparat Macrolane został zarejestrowany w krajach UE, jako produkt służący przywracaniu objętości, konturowaniu i ujędrnianiu powierzchni ciała. Najczęściej wykonywanymi zabiegami z zastosowaniem Macrolane są:

- Konturowanie i ujędrnianie piersi
- Kształtowanie ud, łydek i pośladków
- Kształtowanie klatki piersiowej u mężczyzn
- Korekcja deformacji powstałych po liposukcjach
- Korekcja blizn pourazowych

Linia produktów Macrolane może być stosowana w obszarach ciała, które wymagają przywrócenia właściwego kształtu w delikatny, naturalny sposób. Macrolane jest dostępny w dwóch postaciach: Macrolane VRF20 i Macrolane VRF30. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz omówi indywidualne potrzeby terapeutyczne.


5. Czy preparat Macrolane może być wykorzystywany
w zabiegach estetycznych twarzy?

Nie, Macrolane jest żelem NASHA o specyficznej formule, dedykowanym specjalnie do zwiększania objętości tkanek. Macrolane powinien być stosowany wyłącznie do przywracania objętości, konturowania i ujędrniania ciała.


6. Czy preparat Macrolane może wpłynąć negatywnie
na wiarygodność badań mammograficznych?

Bezpieczeństwo pacjentów stanowi priorytet firmy Q-MED. Po zabiegach konturowania piersi z zastosowaniem Macrolane przeprowadzono liczne badania kliniczne m.in. wśród pacjentek poddanych późniejszej mammografii. W styczniu 2008 roku przedstawiono wyniki badań grupy światowej sławy chirurgów plastycznych, posiadających duże doświadczenie w konturowaniu piersi z wykorzystaniem Macrolane. Stwierdzono, że "obecność Macrolane w tkance piersi nie wpływa negatywnie na wykrywanie, diagnostykę lub postępowanie terapeutyczne w przypadkach chorób piersi".
- Breast Augmentation with Stabilized Hyaluronic Acid Gel of Non Animal Origin: Visualisation of Tissue Behind the Implants - Mangnus Tengvar, Per Heden, Michael Olenius (Wyniki zaprezentowane na IMCAS styczeń 2008)


7. W jakich warunkach wykonuje się zabieg z wykorzystaniem
Macrolane?

Procedura trwa od 30 do 90 minut, zależnie od wskazania oraz ilości wstrzykniętego żelu. Zabieg może być przeprowadzony w normalnych, higienicznych warunkach, podobnie jak mniej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Znieczulenie ogólne nie jest wymagane.


8. Jak długo utrzymuje się efekt Macrolane?

Macrolane utrzymuje się w organizmie przez okres od 18 do 24 miesięcy. Każdy indywidualny program terapeutyczny obejmować będzie coroczny zabieg korygujący/podtrzymujący służący utrwaleniu optymalnych wyników leczenia.

Strona główna | O mnie | Zakres zabiegów | Galeria "Przed i po" | Gabinety | Kontakt